Krótki wypad nad morze

W dzisiejszych czasach każdy chce wybrać się gdzieś na wakacje do spokojnego miejsca, gdzie bez problemów będzie można wypocząć. Swoje urlopy planujemy na wakacje, czyli wtedy gdy ruch turystyczny jest najbardziej nasilony. Jeśli szukamy spokoju, to z pewnością go wtedy nigdzie nie znajdziemy. Najlepiej jest się więc wybrać po sezonie w jedno z najpiękniejszych miejsc polski – do Rewala. To tam co roku w sezonie wakacyjnym wybiera się największa liczba turystów, gdyż miejsce to jest niezwykłe.

Plaża

Rewal jest od dawien dawna miejscowością rybacką. Zawsze ludzie żyli tam z połowów ryb. Stosunkowo niedawno zmieniło się to na turystyk i Rewal stał się jedną z najbogatszych gmin w całej Polsce. Każdy, kto odwiedził ten niezwykły zakątek dobrze wie, dlaczego tak się stało. Cała gmina, jak i jej stolica – Rewal położone są w nad morzem bałtyckim w niezwykłym miejscy. Znajduje się tam przepiękna szeroka piaszczysta plaża, która pozwala na wypoczynek wielu ludziom. Poza plażą Rewal zachwyca również swoim niezwykłym klifowym wybrzeżem, które jest niezwykłe i niespotykane nad naszym morzem. Nie ma piękniejszej wypoczynkowej nadmorskiej miejscowości. Pokoje w Rewalu są wynajmowane z dużym wyprzedzeniem, co sprawia że w sezonie znalezienie noclegu jest praktycznie niemożliwe. Każdy, kto był chociaż raz w tej miejscowości chce tam wracać co roku.

Często się zdarza, ze ludzie poznają tam prawdziwych przyjaciół. W sezonie jest tam dużo więcej turystów, niż samych mieszkańców. W tej niewielkiej wypoczynkowej miejscowości można znaleźć wszystko, co nam potrzeba. Jest kilka restauracji i knajpek oraz smażalnia ryb, która preferuje tamtejsze przysmaki. Rybacy nadal wybierają się na połowy i sprzedają ryby, które zawsze są świeże prosto z morza. Zaraz po powrocie do Rewala sprzedają oni swój połów jeszcze ze statku. Każdy, kto tylko chce zakupić taką rybę ma możliwość. Pokoje Rewal bardzo często mają dostęp do kuchni, dzięki czemu samodzielnie możemy przyrządzić sobie obiad, czy tez kolacje z takiej właśnie rybki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *